Во охридкста болница почина 52- годишна жена од Струга, била во тешка здравствена состојба

- Локални, Хроника
8082

На 27.02.2024 во 16.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид, во тешка здравствена состојба е примена Т.К.(52) од Струга, која и покрај укажаната помош, по кратко време починала.  За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари