ТОП Вести
J&J Acoustic:

J&J Acoustic:

J&J Acoustic претставуваат акустична кавер-верзија на хитот „Ти си проблем“

J&J Acoustic снимија одлична  акустична кавер верзја на добро познатата песна „Ти Си Проблем” на „Студени Нозе” (во стил на акустичната верзија на “Нокаут”) и легендарната “Stairway To ...

J&J Acoustic: Сакаме да го вратиме рокенролот каде што му е местото – на врвот!

Во рубриката млади и надежни музичари од регионов, го претставуваме дуото J&J Acoustic составено од Јован Јованоски – вокал и ритам гитара и Јован Чифлигароски – соло гитара. ...
error: