ТОП Вести
температура

температура

Време- Облачно во западните делови, од утре дожд

Денеска во западните делови же биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. По ниските температури што на места се спуштија и ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 1 до 10 ...

Време Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се ...

Време- По котлините магла, во другите делови сончево со мала облачност

Денеска по котлините ќе има магла и ниска облачност, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови ќе дува слаб до умерен ветер од ...

Време-Сончево и тивко со услови за појава на магла

Утрото беше ведро и студено, преку денот ќе биде сончево и тивко со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе се движи во ...

Време-Сончево со ниски утрински температури

Денеска ќе преовладува претежно сончево време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. ...

Време- Ведро сончево и студено

Утрото беше ведро и студено, преку денот ќе биде претежно сончево. Кон крајот на денот ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ...

Време- Претпладне облачно, попладне сончево со умерена облачност и ветровито

Денеска претпладне ќе биде  променливо облачно, попладне сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал ...
error: