Физичка пресметка на две групи во Вевчани

- Локални
651

На 17-ти ноември оваа година, околу 03 часот, пред угостителски објект во Вевчани, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка во која учествувале Т.П. (28), Д.К.(35) и А.Б.К. (28) од една страна и група малолетни лица од друга страна, сите од Вевчани.
Полициската станица од Велешта презема мерки за целосно идентификување на групата малолетници по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

фото: aрхива

Strugaonline

Facebook Коментари