ФК Караорман е во втора лига после повеќе од една деценија!

- Локални, Спорт
188

Eкипата на ФК Караорман донесе голема радост во Струга откако вчера постигна историски успех, после повеќе од една деценија успее да влезе во втората фудбалска лига!

Фудбалерите на Караорман на пенали ја совладаа екипата на Вардар Неготино откако регуларниот дел од натпреварот заврши без голови.

Голем број стружани вчера беа во Скопје за во живо да го проследат натпреварот и да дадат поддршка на струшките фудбалери, а потоа сите се радуваа на постигнатата цел.

Strugaonline

Facebook Коментари