ФК Караорман на гостински терен во сабота игра со ФК Саса

- Локални, Спорт
247

Во рамки на 13-то коло од Втората машка фудбалска лига, оваа сабота, 26-ти ноември, екипата на ФК Караорман на гостински терен игра со тимот на ,,Саса“ во Македонска Каменица. Натпреварот е закажан за 13:00 часот.

Strugaonline

Facebook Коментари