Разбојништво во казино во Струга- со огнено оружје и’ се заканувал на вработена и украл 58.800 денари

- Локални, Хроника
338

На 13.06.2018 година околу 03.10 часот во казино на ул. „Маршал Тито“ во Струга непознат  маскиран сторител извршил разбојништво над вработената. Сторителот со закана со огнено оружје од вработената одзел  околу 58.800 денари и побегнал во непознат правец. Oд МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: МВР

фото: aрхива

Strugaonline

Facebook Коментари