Стружанец нападнал малолетничка со која претходно бил во љубовна врска

- Локални, Хроника
89

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против О.З.(22) од Струга. Тој, на 30.09.2019, на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга,  физички нападнал 17 – годишна малолетничка, со која претходно бил во љубовна врска, нанесувајќи и повреда.  

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари