Време: Облачно со врнежи од дожд и снег

- Македонија
198

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно време со врнежи. Долж. Повардарието  врнежите ќе бидат од дожд, а во останатите делови од дожд и снег. На планините врнежите ќе бидат од снег.  Пообилни врнежи ќе има во западните и југоисточните делови, снежната покривка ќе се зголеми , а ќе дува и умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал 0д -1 до 9 степени. Во наредните два дена ќе имаме слично време со врнежи од слаб снег.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари