Време: Претежно сончево и топло

- Македонија
119

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со слаб северозападен ветер. УВ индексот ќе има вредност 9, а дневната температура ќе се движи во интервал од 24 до 36 степени. Слично време со за два до три степени повисоки максимални температури ќе преовладува и во петок и сабота. Во сабота, во попладневните часови, во крајните западни делови ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Извор: УХМР

Strugaonline

 

Facebook Коментари