Време: Сончево со умерена облачност и топло

- Македонија
115

Денеска во Македонија ќе преовладува претежно сончево време, во источните делови со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 17 до 26 степени. Слично време ќе преовладува и во наредните три дена.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари