ТОП Вести
документација

документација

Три лица заработија кривични пријави-со малверзации купувале возило

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување исправа“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, поднесе кривична пријава против Р.Џ.(49) и С.С.(51), двајцата од Охрид како ...

Започна​ обновата на документација за корисници на социјална помош-рокот е до 28-ми јануари

Oд  Јавна установа Меѓуопштински центар за социјална работа-Скопје ги информираат корисниците на социјална парична помош дека согласно Законот за Социјална заштита се одвива​ годишна обнова на документација која ...
error: