Ова е распоредот на ракометни натпревари за оваа недела

- Локални, Спорт
298

Спортските збиднувања за струшките ракометари за оваа недела започнуваат утре.  Утре во 15:00 часот  во спортската сала „Нико Нестор“  во категорија пионери, се сретнуваат ракометните клубови „Струга“ и „Преспа Вардар“, а за во 18:00 часот РК Струга (прв тим) игра со РК Бутел во ремките на суперлигата.

Пионерите на РК Струга во сабота во Велгошти играат со РК Сани. Овој натпревар е закажан за 11 часот и 30 минути.  Истиот ден, во 18:00 часот во спортски центар „Тими“  РК Струга игра со РК Борец.

Во недела со почеток во 13:30 часот младинците на РК Струга спортски ќе се пресметаат со РК Металург Јуниор.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари