ТОП Вести
младинци

младинци

Младинците на КЛ7 Струга на домашен терен славеа над Работнички

Младинците на  КЛ7 Струга дојдоа четврта победа во младинска конкуренција откако ја совладаа екипата на Работнички со 35:29. Резултатска контрола беше на  страна на струшките ракометари  во текот ...

Младинците на КЛ7 Струга викендов одиграа нерешено со РК Бутел

Изминатиов викенд на ракометните терени, екипите на КЛ7 ги одиграа своите натпревари, во кои забележаа четири победи, два  порази и еден дуел заврши нерешено. Младинците на Струга со ...

Младинците на КЛ7-Струга загубија од фаворитот Металург

Овој викенд се одигра четвртото коло од машката младинската лига на РФМ.  Нашите кадети од Струга за противник го имаа фаворитот Металург. Првото полувреме  припадна на екипата на ...

КЛ7 Струга и РК Струга дел од завршниот турнир за младинци овој викенд во Охрид

Овој викенд (30/31март) во Охрид ќе се одигра завршниот турнир за младинци каде  ќе  настапат КЛ7 Струга, Металург 2, РК Струга и РК Охрид. Во полуфиналните натпревари кои ќе ...

Младинците на РК Струга утре дома играат со РК Металург Јуниор

Младинците на РК Струга, утре со почеток во 18:00 часот ја пречекуваат екипата на РК Металург јуниор. Натпреварот ќе се игра во спортскиот центар „Тими“ во Струга. Со ...

Ова е распоредот на ракометни натпревари за оваа недела

Спортските збиднувања за струшките ракометари за оваа недела започнуваат утре.  Утре во 15:00 часот  во спортската сала „Нико Нестор“  во категорија пионери, се сретнуваат ракометните клубови „Струга“ и ...

Младинците на РК Струга со убедлива победа против РК Радовиш

Mладинците на РК Струга носат радост за љубителите на ракометот во нашиот град. Овој пат тие ја совладаа екипата на РК Радовиш со резултат 50:23. Самиот резултат покажува ...

Mладинците на РК „Струга“ сезоната ја започнаа со убедлива победа

Младинците на РК „Струга“  вчера го одиграа првиот натпревар оваа сезона против РК Металург, во спортската сала Автокоманда во Скопје. Стартуваа со победа, односно противникот на гостински терен ...

Екипата на КЛ 7 СТРУГА го освои третото место на Ф4 за младинци

Во два  неизвесни меча кои се одиграа вчера во салата во Автокоманда,  младинците на екипата КЛ7-Струга  покажаа голема борбеност и желба за триумф. Во првиот меч загубија минимално ...
error: