Време: Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи – следува заладување

- Македонија
151

Денеска претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи особено во источните делови. УВ индексот ќе има вредност 8, а дневната температура ќе се движи во интервал од 19 до 33 степени. Во наредните денови претпладне ќе биде сончево, а од пладне и попладне променливо облачно и нестабилно со дожд и грмежи. Следува и пад на температурите за 4 до 5 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари