Време: Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
146

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе се движи во интервал од 13 до 22 степени. Променливо облачно време со врнежи од дожд и појава на ретки грмежи ќе преовладува и во наредните три дена.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари