Време: Сончево со локална облачност и ветровито

- Македонија
164

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 18 до 26 степени. Слично време, со за овој период надпросечни температури ќе преовладува и во наредните три дена.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари