Време: Сончево со мала до умерена облачност и топло

- Македонија
123

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 17 до 26 степени. Слично време ќе преовладува и во наредните три дена.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари