ТОП Вести

Спорт

ФК Караорман славеше со 2:0 над ФК Преспа, капитенот Ќелешоски стрелец на двата гола

Во рамките на Третата фудбалска лига-Југозапад, екипата на ФК Караорман ја совлада екипата на ФК Преспа со 2:0 . Стрелец на двата гола ...

Дербито Караорман-Воска заврши без голови, ФК Караорман смета дека судијата го оштетил кубот на овој натпревар

Во рамки на 3-та машка фудбалска лига-Југозапад, екипата на Караорман винекдов на домашен терен играше дерби натпревар со екипата на Воска, натпреварот заврши ...

Стружанецот Бојан Белески е во екипата која стана есенски шампион во Бугарија

Стружанецот Бојан Белевски е дел од екипата која стана есенски шампион во Бугарија.  Станува збор за ракометниот тим на  Осам Ловеч кој во ...

РК Струга славеше над Пролет

Ракометарите на Струга ја совладаа екипата на Пролет  и славеа со 25-21 (12-12) во својот 11 дуел од  Суперлигата. Со овој  триумф стружани ја освоија  ...

Во максимално неизвесен натпревар РК Радовиш славеше над Струга

Во максимално неизсвесен натпревар екипата на Радовиш славеше над РК Струга со 26:24. Во првите петнаесет минути се играше гол за гол се ...

ЖКК Струга 2009 со победа над ЖКК Трокал ја започна новата сезона

После три одложени кола, ЖКК Струга 2009 го одигра својот прв натпревар оваа сезона во рамките на Прва лига жени. Нашите кошаркакри славеа ...

ФК Караорман на гости во Враништа ја совлада екипата на ФК Македонија

Викендов  беше одиграно 8. -то коло од Третата лига – Југозапад, во чии рамки ФК Караорман на гости во Враништа славеше против ФК ...

РК Струга го загуби езерското дерби против РК Охрид

РК Струга загуби во вчерашното езерско дерби, а РК Охрид славеќи на гостински терен го запечати своето место во плеј-оф и ја продолжи ...

РК Струга денеска игра значајно езерско дерби со РК Охрид

Ракометарите на Струга денеска на домашен терен играат езерско дерби со РК Охрид Натпреварот од 12-то коло ќе се одигра во салата „Нико ...

Екипата на РК Струга славеше во Скопје, на чекор е до плеј-оф

Екипата на РК Струга славеше на гостински терен во Скопје над КЛ7 со резултат 28:23  и освои  три бода со кои е на ...
error: