ТОП Вести
резултат

резултат

Македонија загуби од Чешка, решавачки ќе биде дуелот со Австрија во вторник

Македонија загуби од Чешка со 25:27 во вториот натпревар од нејзиниот настап на ЕП 2020, после овој епилог во вторник ќе се бори за втор круг, а за ...

Со победа на КЛ7-Струга заврши локалното дерби во младинска категорија

Локалното дерби во младинска конкуренција помеѓу РК Струга и КЛ7 Струга заврши со победа на екипата на КЛ7. Како и што одминува секој натпревар во Струга, така и ...

ЖКК Струга 2009 славеше над екипата на Баскет Кам

Во рамките на шестото коло од  првата кошаркарска лига во женска конкуренција екипата на ЖКК Стрѕга 2009 ја совлада екипата на Баскет кам со резултат 56:55 ( по ...

Еурофарм Работник во драматичен натпревар загуби од Кокс

Еурофарм Работник загуби од селекцијата на Кокс со резултат 23:21 на гостински терен во Финска во рамки на натпреварите од Лигата на шампионите. Публиката имаше можност да проследи ...

Младинците на КЛ7-Струга загубија од фаворитот Металург

Овој викенд се одигра четвртото коло од машката младинската лига на РФМ.  Нашите кадети од Струга за противник го имаа фаворитот Металург. Првото полувреме  припадна на екипата на ...

РК Пролет славеше над РК Струга со двоцифрена разлика

Екипата на Пролет на гостински терен убедливо го совлада тимот на Струга со 38:20. Водството на Пролет започна уште од првата минута, од стартните 0:2, предноста ја одржуваа, ...

Вардар убедливо славеше над Мешков Брест во елитната ЛШ

Македонскиот и европски првак Вардар во рамките на елитната лига шампиони вчера славеше победа над Мешков Брест со 36-31 во меч од  шестото коло на Б групата. Во ...

ЖРК Стружанка – Струга ја совлада екипата на ЖРК Деспина-Прилеп

Во рамките на осмото коло од супер женска ракометна лига, ЖРК Стружанка – Струга славеше над екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со резултат 17: 24, a на ...

ФК Караорман со голем пресврт славеше над ФК Кравари

Во рмките на третата МФЛ Југозапад екипата на ФК Караорман од Струга славеше победа со резултат 4:3. Нашите фудбалери направија голем пресврт против екипата на ФК Кравари, откако ...

Еурофарм Работник на домашен терен загуби од Татран Прешов

Во петтото коло од Лигата на шампионите Еурофарм Работник  на домашен терен загуби од тимот на Татран Прешов со резултат 23:24 Во тимот на Еурофарм најефикасен беше Остроушко со ...
error: