ТОП Вести
сезонски грип

сезонски грип

Денеска започнува бесплатната вакцинација против сезонски грип

Од денеска во Охрид и Струга започнува  бесплатната вакцинација против сезонски грип. Право на ваква вакцина имаат лица над 65 години, лица со хронични заболувања, бремени жени и ...

ЦЈЗ Охрид со препораки за заштита од сезонски грип

Февруари е месец кога вирусот на ГРИП зема силен замав. За да го надмудрите и избегнете овој непријател на вашето здравје, дознајте ги фактите за ГРИПОТ и следетете ...

МЗ: Намален е бројот на заболени лица од сезонски грип, споредено со лани

Министерството за здравство информира дека е намален бројот на заболени лица од сезонски груп, во однос на овој период минатата година. Инаку, минатата недела биле регистрирани вкупно 535 ...

Денеска започна вакцинирањето против сезонски грип – ова се условите за бесплатна вакцина за пензионери

Центар за јавно здравје Охрид со своите подрачни единици во Струга и Дебар, почнувајќи од денеска (5ти ноември), секој работен ден од 8:00 до 14:00ч. ќе врши вакцинирање ...

Во понеделник започнува имунизацијата против сезонски грип – 3000 вакцини се набавени за Охрид, Струга и Дебар

Вакцинацијата на населението против сезонски грип ќе започне од понеделник, 16-ти октомври, информираат од Центарот за јавно здравје од Охрид. За таа цел набавени се вкупно 3000 вакцини ...
error: