ТОП Вести
угостителски објект

угостителски објект

Затворен угостителски објект во Калишта, не почитувал работно време

На 9-ти декември 2020 година, во 21:20 часот полициски службеници од Полициска станица од Струга во содејство со Државниот пазарен инспекторат, извршиле контрола во угостителски објект во селото ...

Затворен угостителски објект во Лабуништа кој работел и покрај мерките

На 21-ви март 2020 година, екипи од полициски службеници од ОВР Струга и инспектори од Државниот пазарен инспекторат на подрачјето на општините Струга и Вевчани извршија контрола на ...

Teпачка во угостителски објект во Струга

На 12.11.2019 година во 00.10 часот, во угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз ...

Пожар во напуштен угостителски објект во близина на регионалниот пат Охрид-Струга

На 29-ти јуни,  околу 23:30 часот, изби пожар во напуштен угостителски објект во близина на регионалниот пат Охрид-Струга. – Истиот е локализиран со нтервенција на охридската против пожарна ...

Со пластична бомба и пластичен пиштол охриѓанец исплашил гости во струшки угостителски објект

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,предизвикување на општа опасност“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Д.Ц.(32) ...

Физички напад пред угостителски објект синоќа се случил во Струга

Полициската станица од Струга презема мерки за пронаоѓање на засега непознат сторител, кој синоќа околу 22 часот пред угостителски објект во Струга извршил физички напад врз В.Ј. (32) ...
error: