Време: Сончево со мала облачност, попладне дожд во југоситочните делови

- Македонија
146

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. УВ индексот ќе има вредност 7, а дневната температура ќе се движи во интервал од 15 до 27 степени. Слично време, со повискои температури кои ќе го достигнат 29-от степен се очекува се до петок.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари