ТОП Вести
пораз

пораз

Вардар загуби од Порто на гостински терен

  РК Вардар загуби на гостински терен од селекцијата на Порто се резултат 30:22 (полувреме 11:10), во меч од претпоследното 13 коло на Б групата во Лигата на шампионите. ...

ЖКК Струга 2009 загуби од селекцијата на Вардар

Во рамките на единаесеттото коло од првата лига во женска конкуренција екипатана ЖКК Струга 2009 загуби од селекцијата на Вардар со резултат 77-51. По четвртини резултатите беа ( 25:12; ...

Македонија елиминирана од ЕП 2020

Maкедонија го заврши своето учество на Европското првенство во ракомет со катастрофалниот пораз што вчера го доживеа од селекцијата на Австрија.  Австријците славеа со резултат 32-28 , а дека ...

ЕХФ ЛШ-Вардар загуби од селекцијата на Кјелце

Во натпреварот на неделата во ЕХФ лигата на шампионите Вардар гостуваше кај Кјелце во Полска. По ремито во Скопје 28-28, сега претстоеше уште две долги и неизвесни полувремиња. ...

Ракометарите на Веспрем убедливо славеа над Вардар

После големиот пораз од Кил на домашен терен, денеска ракометарите на Вардар повторно загубија, овој пат славеше екипата на Веспрем  и тоа со високи девет голови разлика ( ...

Во возбудлив натпревар РК Струга загуби од РК Пелистер

Во рамките на второто коло во есенскиот дел од сезоната во машката ракометна Супер-лига екипата на РК Струга на домашен терен загуби од РК Пелистер со резултат 24: ...

Вардар ќе игра за трето место на „Супер Глоуб“

Европски ракометен шампион Вардар  не успеа да стигне во финалето на неофицијалното Светско клупско првенство „Супер Глоуб“. Вардарци во полуфиналето на турнирот што се одржува во Дамам Саудиска ...

ЛШ: Вардар загуби од екипата на Веспрем

Eкипата на Вардар загуби од унгарски Веспрем во рамките на Лигата на Шмапионите со резултат 29:27. Нашите ракометари одиграа одлично прво полувреме и на одмор отидоа со резултат ...

Македонија доживеа пораз од Шпанија, денешниот натпревар со Исланд е решавачки

Македонската ракометна репрезентација синоќа го доживеа вториот пораз на Светското првенство, загуби од селекцијата на Шпанија со резултат 21:32 (12:13). Почетокот на натпреварот даде голема надеж затоа што ...

СП 2019: Македонија го забележа првиот пораз, Хрватска беше подобра

Македонска ракометна репрезентација вчера го забележа првиот пораз на Светското првенство во Данска и Германија во дуелот со Хрватска. Хрватите славеа  со 31:22. Ракометарите на противникот водеа во ...
error: