ТОП Вести
резултати

резултати

Резултати од Илинденската едриличарска регата во Струга

Под покровителство на Агенцијата за млади и спорт и Едриличарската федрација, а во организација на Едрличарскиот клуб ,, Сенгар ,, – Струга, на ден 29.07.2020 година на регатното ...

ДИК: СДСМ 46 пратеници, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 15, АА-А 12, Левица два, ДПА еден

Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ во новиот собраниски состав ќе има 46 пратеници, коалицијата предводена од ВМРО- ДПМНЕ 44, ДУИ 15, Алијанса за Албанците и Алтернатива 12, Левица ...

Филипче: Сега е исклучително важно да се почитуваат сите мерки, а да се подготвуваме за моментот кога ќе треба постепено животот и работниот процес да ги вратиме во нормала

Министерот Филипче  на вчерашната прес-конференција рече дека сме во фаза во која се воведени најрестриктивните мерки – во смисла на рестрикција на движењето. „Сметаме дека мерките ќе дадат ...

Починатата родилка од Охрид не била заболена од коронавирус

Од министерството за здравство информираа дека родилката од Охрид, која пред два дена почина на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје е негативна на COVID-19, откако пост ...

Ѓоровиќ: Задоволен сум од резултатот на ЖКК Струга 2009 во WABA U17 лигата

Вчера во Вевчани се одржа четвртиот турнир во WABA U17 лигата. Од најавените екипи, не учествуваше PVSK NKA од Унгарија поради голем број на кошаркарки кои имале грип. Во првиот ...

После третиот турнир во WABA U17 ЖКК Струга 2009 има четири победи и два порази

Во рамките на Јадранска кадетска лига, трет турнир во Грац, Австрија, екипата на  Ледита (Домжале Словенија) ја совлада екипата на ЖКК Струга 2009 со резултат 76:56- по четвртини (19:12; ...

ЖКК Струга 2009 славеше дома против ЖК Гостивар

Во рамките од осмото коло во првата кошаркараска лига во женска конкуренција, ЖКК Струга ја совлада екипата на ЖК Гостивар со резултат 82:50, (по четвртини 21:20 ; 26:09; 21:09 ...

Водата во Струга е чиста и безбедна за пиење

Тимот на Центарот за Јавно Здравје  ги достави резултатите од земените примероци во деновите кога имаше заматување на водата за пиење во Струга. „Од резултатите произлегува дека водата ...

Успешен настап на ЖКК „СТРУГА 2009“ на турнир во Хрватска

Изминатиот викенд екипата на ЖКК „СТРУГА 2009“ предводена од селекторот Владимир Ѓоровиќ учествуваше на првиот турнир во женска јадранска лига за девојчиња до 17 години што се одржа ...

Центарот на заедницата на Општина Струга ќе ги презентира резултатите од анализата на јавни набавки на општините од југозападен регион

Центарот на заедницата на Општина Струга ќе го промовира  “Истражувањето на транспарентноста, отчетноста и интегритетот во јавните набавки на општините од југозападниот регион во 2017-та и 2018-та година“.   Настанот ...
error: