ТОП Вести
Враништа

Враништа

Две лица од Враништа нападнале соселанец

На 23.02.2020 година околу 23 часот, пред угостителски објект во струшкото село Враништа, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од К.Р. и Т.Р. врз ...

Жител на Заграчани физички нападнал лице од Враништа

На 16.09.2019 околу 07:00  часот, во полициската станица Струга било пријавено дека во атарот на струшкото село Вишни,  Ф.Б. од селото Заграчани физички го нападнал Н.Ц.(63) од селото ...

Пожар во село Враништа, опожарени се помошни простории

Утрово во 6:45 ч. во ТППЕ Струга пријавен е пожар во село Враништа. Oд страна на ТППЕ Струга веднаш биле упатени три противпожарни возила и шест пожарникари. Првичните ...

Резултати и распоред на натпревари на Турнирот „Враништа 2019“

11. 05.2019 Сабота 20:00 Пискупштина – А. С Белко (0:0); 1:3 21:00 Искра – Плеј кафе (1:0); 5:1 22:00 Фаланга – Икос (0:0); 3:0 12.05.2019 Недела 20:00 Пекара ...

Започна турнирот во мал фудбал „Враништа 2019“-ова е распоредот на натпревари

Синоќа започна Турнирот во мал фудбал „Враништа 2019“ . Ова се резултатите од првите три одиграни натпревари. 10.05.2019 Петок 20:00 Жито Леб – МО Драслајца (0:1); 2:2 21:00 ...

Екипата на Мистер И (Охрид) e победник на турнирот во мал фудбал „Враништа 2018“

Заврши Турнирот во мал фудбал “Враништа 2018” Сабота 02.06.2018 Натпревар за IIIто место 21:00 Искра – Сатеска (3:3); 3:4 Натпревар за Iво место 22:00 Мистер И – Жито ...

Утре ќе се одигра големото финале на турнирот во мал фудбал „Враништа 2018“

Викеднов завршува турнирот во мал фудбал „Враништа 2018 “ Вчера се одиграа полуфиналните натпревари, ова се постигнатите резултати: 21:00 Искра – Мистер И (0:1); 1:3 22:00 Сатеска – ...

Резултати од четвртфиналните натпревари на турнирот „Враништа 2018“

  Oва се резултатите од одиграните четвртфинални натпревари на турнирот во мал фудбал „Враништа 2018“ Понеделник 28.05.2018 20:30 Искра – Санитарија Грини (0:0); 0:0 – 5:4 по изведување ...

Завршија осминафиналните натпревари на турнирот „Враништа 2018“

Резултати од oсминафиналните натпревари Четврток 24.05.2018 20:30 АД Илинден – Искра (0:3); 1:6 21:30 Жито Леб – Гостилница Мече (1:1); 4:2 Петок 25.05.2018 20:30 Буде 2013 – Санитарија ...

Ова се резултатите од досегашните осминафинални натпревари на турнирот „Враништа 2018“

Резултати од досегашните 1/8 Осминафинални Натпревари 1/8 Осминафинални натпревари Понеделник 21.05.2018 20:30 Бар Ложани – Мистер И (0:7); 0:9 21:30 АСП Пак – Бриони (1:1); 4:2 Вторник 22.05.2018 ...
error: