ТОП Вести
приведено лице

приведено лице

Два килограми марихуана пронајдени кај жител на Албанија на автобуска станица во Струга

На 21.01.2020 по добиени сознанија за вршење на транспорт на дрога од страна на Т.С.(31) од Р.Албанија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга презеле мерки ...

На Ќафасан приведено лице кое било на стоп-листата со мерка „апси“

На 18-ти ноември во 09:15 часот на граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје. При пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата со ...

На „Ќафасан“ приведено лице барано од Интерпол

На 14-ти април 2019 година, во 13:15 часот, на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на 46-годишниот З.Ц. од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата ...

На „Ќафасан“ приведено лице од Стоп листата на МВР

На Граничниот премин „Ќафасан“, вчера, околу 12:00 часот, при пасошка контрола, било констатирано дека 33-годишниот Б.С. од Скопје се наоѓа на Стоп листата со активна мерка за приведување ...
error: