ТОП Вести
Вода

Вода

Утре неколку локации во Струга ќе бидат без вода од 08:00 до 14:00 часот

ЈП ,,Водовод и канализација“-Струга информира дека  утре, 02.04.2021 (петок), од 08:00 до 14:00 часот ќе има недостиг на вода во следните населени места: Дел од патот „Ристо Крле“ ...

Неколку локации во Струга и струшко утре ќе бидат без вода од 9:00 до 13:00 часот

ЈП Водовод и канализација-Струга информира дека  утре, 17.03.2021 (среда), од 09:00 до 13:00 часот ќе има недостиг на вода на следните локации: Индустриска зона-Струга, село Мороишта, Драслајца, Горно ...

Насуфи: Дел од градот е без вода поради голем дефект, екипите работат интензивно, вода ќе има многу наскоро

Во делови од Струга неколку часа нема вода, директорот на ЈП ,,Водовод и канализација“ , Г-дин Дашмир Насуфи информираше дека прекинот на водоснабдувањето е резултат на поголем дефект  ...

Утре Струга ќе биде без вода од 22:00 до 01:00 часот

ЈП Воводовод и канализација-Струга  известува дека утре, 25.02.2021 (четврток), од 22:00 до 01:00 часот ќе има недостиг на вода низ целиот град, поради тоа што тимот на претпријатието ...

Неколку локации во Струга утре ќе бидат без вода од 09:00 до 14:00

ЈП Водовод и канализација-Струга информира дека утре  03.02.2021 (среда) од 09:00 до 14:00 часот на следнице локации ќе има недостаток на вода: „Јабланица“, „Плитишта“, „Моша Пјаде“, ул. „Боро ...

Насуфи и Мерко на средба со Анѓушев- специјални работни тимови ќе го решаваат проблемот со водата во Струга

Директорот на „JП Водовод и Kанализација-Струга“ Доц-Др. Дашмир Насуфи, и градоначалникот на Струга, Г-дин Рамис Мерко денеска остварија работна средба со сопственикот на компанијата ЕДС, Г-дин Кочо Анѓушев. ...

ЈП Водовод и канализација-Водата е чиста и може да се користи за пиење

Водата од струшкиот водовод е чиста и може да се употребува за пиење.-информираа денеска од ЈП ,, Водовод и канализација“-Струга. -Од анализата на водата во ЈЗУ ,,Центар за ...

ЈП Водовод и канализација- Водата во Струга е загадена, да не се користи за пиење

ЈП Водовод и канализација-Струга  информира дека поради врнежите од дожд во последните денови, водата е загадена и не може да се употребува за пиење во цела општина Струга. ...

ЈП ,,Водовод и Канализација“-Водата е загадена, денеска и утре да не се користи за пиење

ЈП Водовод и канализација-Струга информира дека  поради обилни врнежи од дожд, приливот кон изворите е зголемен, а како резултат на тоа, водата е загадена и не треба да ...

ЈП Водовод и канализација: На локациите Детска Градинка „Сонце“ и СОУ „Нико Нестор“ водата е чиста за пиење, за Мороишта се чекаат резултатите

ЈП Водовод и канализација информира  дека на локациите: Детска Градинка „Сонце“ и СОУ „Нико Нестор“ водата е чиста и може да се консумира за пиење. Од таму додаваат ...
error: