ТОП Вести
ЛШ

ЛШ

УЕФА ги помести датумите за финале во Лига шампиони и Лига Европа

УЕФА на денешната видео-конференција во соработка со сите земји-членки одлучи дека финалето на ЛШ ќе се игра на 27 јуни, а она на Лига Европа на 24 јуни. ...

Вардар загуби од Порто на гостински терен

  РК Вардар загуби на гостински терен од селекцијата на Порто се резултат 30:22 (полувреме 11:10), во меч од претпоследното 13 коло на Б групата во Лигата на шампионите. ...

Алушовски: Ќе играме без притисок, мотивирани и ќе бараме шанса за бодови

Екипата на Вардар се пласираше во осмина-финалето на ЕХФ лигата на шампионите. Остануваат уште две кола до крај на групната фаза, и викендов Вардар гостува кај Порто во ...

Вардар загуби од Кил со двоцифрена разлика

  Ракометарите на Вардар синоќа беа поразени од екипата на  Кил со резултат со 34:23 во натпревар од  од 11. коло од Лигата на шампионите . Натпреварот започна со ...

Вардар денеска се сретнува со Кил во ЛШ, МТВ ќе ги пренесува само домашните натпревари

Ракометарите на Вардар денеска ќе го играат првиот официјален натпревар во 2020 година, противник на нашите ракометари е екипата на Кил, во рамките на 11-то кол од ЛШ. ...

Вардар одигра нерешено со Кјелце во дербито од ЛШ

Европскиот првак Вардар одигра нерешено 28-28  во дербито од Лигата на шампионите против Кјелце. Вистинска драма имаше во „Јане Сандански“ во Скопје, на крајот од мечот кога  двете ...

Црвена Sвезда повторно ќе биде дел од групната фаза во ЛШ

Црвена Sвезда втора година по ред ќе игра во групната фаза во ЛШ откако вечерва фантастична  на „Маракана“  одигра нерешено 1-1 со Јанг Бојс, на тој начин, Sвезда ...

Ждрепка за ЛШ: Вардар во група со СЕХА ривали

Три од ривалите на Вардар во новата сезона во ЛШ ќе бидат истите со кои исто така ќе игра и во СЕХА Газпром лигата, а три клуба од ...

Вардар е непоразен во групата А од ЛШ, победа и против Рајн Некар

Вардар останува непоразен во група А во Лигата на шампионите откако во мечот на колото го победи Рајн Некар со 29-27 и „црвено-црните” остануваат лидери во групата со ...

Вардар победи во Веспрем и останува лидер во ЛШ

Уште еден рекорд е впишан во книгата на Вардар, откако првпат се враќаaт со триумф од Унгарија од гостувањето кај Веспрем. На пет натпревари во серија успеaa да ...
error: